0-14 urte bitarteko biztanleria

 

 0-14_urte_bitarteko_biztanleria

0-14 urte bitarteko biztanleria (%).
-2000200720082009201020112012201320142015201620172018
Araba12,312,612,913,113,513,814,114,314,514,714,915,015,0
Bizkaia11,51212,212,412,712,913,113,213,313,413,413,413,3
Gipuzkoa12,513,413,613,814,114,314,514,614,714,714,714,714,6
Lapurdi16,315,315,115,115,215,215,115,315,315,315,315,315,3
Nafarroa Beherea15,716,716,817,117,117,317,517,517,317,317,317,317,3
Nafarroa Garaia13,314,514,71515,315,415,615,715,715,715,715,715,6
Zuberoa14,413,91414,214,414,314,414,414,313,913,913,913,9
EUSKAL HERRIA12,613,213,413,613,814,114,214,414,414,514,514,514,5
EB-28-15,915,815,715,715,715,715,715,615,615,615,615,6
Katalunia13,814,614,815,115,315,615,815,9161615,915,815,7
Finlandia18,217,116,916,716,616,516,516,416,416,416,316,216,2
Eskozia18,316,716,516,416,316,216,1161615,915,915,915,9
Iturria: EUSTAT, INE, INSEE eta EUROSTAT. GAINDEGIA.
Oharra: 2015 urtetik aurrera ez dago Ipar Euskal Herrirako datu berriagorik.